2. část: Práce s projektem > Doplňující dialogy 

Výběr barvy

Úvod  Předchozí  Další   Tisk této stránky

Dialog slouží k výběru barvy. Barvu je možno zadat v několika barevných prostorech nebo vybrat z palety často používaných barev. Uživatelské palety je možno načítat a ukládat na disk.

Ve spodní části dialogu se zobrazuje numerická hodnota barvy v barevných prostorech RGB (červená - modrá - zelená) a HSV (odstín - sytost - jas). V obou případech je povolený rozsah hodnot 0.. 255. V případě, že znáte číselné hodnoty pro požadovanou barvu, můžete je přímo vepsat do příslušných editačních polí; hodnoty závislých parametrů se automaticky přepočítají.

but_[x]
Tlačítko [x] nastaví do aktuální barvy prázdnou barvu. Použijte, když chcete zrušit dříve vybranou barvu nebo pokud chcete zadat průhlednost barevné plochy.

but_pipeta
Tlačítko [pipeta] umožňuje načíst barevný odstín z okna jiné aplikace na monitoru. Stiskněte levé tlačítko myši a kurzor za současného držení tlačítka přetáhněte nad místo s požadovaným odstínem, kde tlačítko myši uvolněte. Barva pixelu v místě uvolnění tlačítka se zadá jako aktuální barva v dialogu.

 

Soubor: vyber_barvy_.htm