3. část: Publikace projektu > URI parametry > GEN: Operace a jejich parametry > Operace s mapou > GEN=IMG | |
TM |
![]() ![]() ![]() ![]() |
maska pro zobrazení témat.
Maska je řetězec, jehož jednotlivé znaky udávají příznaky zobrazení pro témata mapy. Pokud znaky řetězce indexujeme od nuly, znak s indexem n odpovídá tématu s identifikačním číslem n. Identifikační čísla map zjistíte pomocí funkce FTL.
Pro vektorová témata obsahuje řetězec znak 0, 1 nebo A, udávající, že se téma nemá vykreslovat / má vykreslovat vždy / má vykreslovat v závislosti na měřítku. Pro rastrová témata obsahuje řetězec písmeno udávající sytost rastru: A=0%, B=5%, C=10%, D=15%, E=20%, F=25%, G=30%, H=35%, I=40%, J=45%, K=50%, L=55%, M=60%, N=65%, O=70%, P=75%, Q=80%, R=85%, S=90%, T=95%, U=100%.
Pokud parametr TM není v dotazu přítomen nebo je kratší než index tématu, vykreslí se téma podle implicitního nastavení v mapovém pohledu.
Snažší způsob zadávání parametrů pro zobrazení nebo nezobrazení témat mapy je pomocí aliasů mapového tématu. Syntax příkazu je jednoduchý, zobrazení mapového tématu (znak *):
TM=*název_tématu
vypnutí (nezobrazení) tématu (znak /):
TM=/název_tématu
Parametry lze řadit za sebou:
TM=*název_tématu1*název_tématu2/název_tématu3
Příklad:
jako poněkud extrémní ilustraci použijeme malý obrázek generovaný v příkladu pro nastavení šířky a výšky, kde byly při malé velikosti obrazu extrémně velké nadpisy:
http://envis4.praha.eu/isapi.dll?GEN=IMG&MAP=hlu_vhmad_den&W=200&H=150
Z dokumentace projektu zjistíme alias mapového tématu, které chceme nastavit:
a témata "Názvy městských částí" s aliasem "naz_mc" a "Místa referenčních měření" s aliasem "hlu_mereni" vypneme (zapínání a vypínání témat lze libovolně kombinovat):
http://envis4.praha.eu/isapi.dll?GEN=IMG&MAP=hlu_vhmad_den&W=200&H=150&TM=/naz_mc/hlu_mereni
s tímto výsledkem:
V kombinaci s ostatními parametry tak lze v rámci dostupných mapových témat sestavit jakýkoliv pohled na mapu.
Soubor: uri_TM.htm